Tipy na výlety Tabarka | Okolí Tabarky

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety

 

Tabarka si užívá fantastické polohy u horského masívu v krásně zelené přírodě, která přímo vybízí k výletům do okolí. Populární je horská turistika na svazích tisíc metrů vysoké hory Jebel Biri, jež je nejvyšším bodem celého pohoří Kroumirie. V zimních měsících se zde setkáte i se sněhovou pokrývkou. Bohužel si místo zamilovali i lovci zvěře (lovectví tu má více než staletou tradici), a tak zde byli zastřeleni poslední zdejší lvi a leopardi. Rozmanitých živočišných druhů však v místní přírodě i dnes objevíte dost.

Vyrazíte-li směrem k alžírským hranicím, nemůžete minout vesnici Hammam Bourguiba, která se pyšní speciálními horkými, léčivými prameny z hor. Některé cestovní kanceláře též nabízejí výlety do Alžírska, které jsou však možné jen organizovaně s větší skupinou vzhledem ke komplikované vízové politice sousedního státu.

Hitem číslo jedna je v Tabarce potápění. Do třiceti kilometrů se rozkládá šest různých potápěčských lokalit jak pro začátečníky, tak pro profesionály. Nadto místní potápěčské školy nabízejí potápěčské kurzy včetně instruktorských zkoušek. Přijít můžete prakticky s holýma rukama, jelikož vše potřebné si lze půjčit.

Nejžádanější potápěčské oblasti jsou tyto: Útesy a tunely (oblast cca 20 podmořských tunelů, z nichž některé jsou až 30 m dlouhé a 3 m široké), Holubí jeskyně (vhodné pro začátečníky, 15 minut od přístavu), Cap Tabarka (krásně zbarvené ryby v hloubce do 20 metrů), Podmořské kameny (v 33 metrové hloubce můžete obdivovat 50 metrů dlouhý kámen), Kuloár (podmořské shluky kamenů, langusty a gorgognie), Cap Gallina (černé korály, velké chobotnice a ježci).

Tabarka sice není destinací s nepřeberným množstvím historických klenotů, ale přesto se některé památky dochovaly. Na ostrově, jenž je s Tabarkou spojen kartaginskou silnicí, stojí Janovská pevnost (pevnost Genoese), jež kdysi sloužila jako útočiště tureckých pirátů. Samotná pevnost je sice čas od času nepřístupná, ale její okolí nabízí výborný rozhled.

          

Velkou atrakcí jsou také „Jehly“ zvané Les Aiguilles, fotogenická senzace na západě. Jedná se o dvacet metrů vysoké skály, které vystupují v podivných až bizardních tvarech z moře. Toto místo je jako stvořené pro večerní toulky. Kousíček odsud stojí pěkná bazilika, zbudovaná Francouzi v 19. století. Právě v této bazilice se každoročně koná slavný hudební festival Tabarca.

Ani vyznavači golfu nepřijdou zkrátka, čtyři kilometry od města je golfové hřiště s dobře udržovanými greeny, neopakovatelně zasazené do místní opulentní vegetace, která poskytuje příjemný stín i v nejteplejších měsících. Devítijamkové hřiště  má výbornou polohu a dostupnost, jelikož leží nedaleko korálového pobřeží a zároveň kousek od hotelové zóny. V nabídce figuruje i cvičný golf a golfová škola pro začátečníky.

Vybrané zájezdy Tabarka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje