Tunisko Tabarka | Dovolená Tabarka

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Tabarce

 

Přímořské městečko, usazené jen 16 kilometrů od hranice s divokým Alžírskem, stálo za návštěvu dlouho předtím, než jej pro svět objevil cestovní ruch. Malebná Tabarka je doslova obklíčená hustými lesy, plnými rozličné fauny a flory. Je zasazena do překrásného, hornatého okolí, jemuž dominují skály na břehu a korálové útesy v moři. Západní pobřeží Vám bude připomínat Bretaň a lákat k procházkám, zatímco východní pobřeží je písčité a jako stvořené pro opalování a vodní radovánky.

          

Tabarka odpradávna sloužila jako strategický přístav. Nejdříve pro vývoz mramoru, který se těžil nedaleko ve vnitrozemí, později zde bojovné národy sledovaly vojenské cíle. V 16. století o Tabarku svedli boj Turci, Španělé i Italové následovaní Francouzi, jejichž správa konečně přinesla určitou stabilizaci. Za druhé světové války byla Tabarka opěrným bodem francouzských vojsk. Jako ve všech ostatních severoafrických městech Francouzi přibudovali novou část města zvanou ville nouvelle. A poklidný místní přístav naštěstí opět slouží především k vývozu – dnes je však hlavním artiklem korek. Ten tu má mimochodem i své vlastní muzeum.

Navštívíte-li Tabarku v letních měsících, zažijete navíc zdejší kulturní festival, kam se sjíždí amatérské a poloamatérské skupiny z různých zemí světa. Festival zahrnuje divadelní představení, folklórní tance, maškarní a hlavně spoustu hudby od jazzu až po latino styl.

Vybrané zájezdy Tabarka

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje