Tipy na výlety Sousse | Okolí Sousse

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety

 

Atrakcí číslo jedna jsou zachované katakomby v severní části města. Jedná se cca o 5 kilometrů podzemních chodeb z raně křesťanské epochy. V podstatě jde o nekropoli, přímo do stěn jsou vytesány hroby. 

Další hodnotné památky jsou soustředěny v perfektně zachované medíně, obehnané mohutným opevněním. Hradby starého města tvoří dobře viditelnou dominantu.  Vaší pozornosti by neměl uniknout Ribat, opevněný klášter, který byl postaven dříve, než samotné Sousse, a proto se nachází uvnitř hradeb. Jde o jednu z nejstarších islámských staveb v severní Africe, jejíž původní funkcí bylo poskytovat azyl muslimské komunitě, která hlídala pobřeží.

Nedaleko od Ribatu stojí Velká mešita, která ve skutečnosti vůbec velká není a možná Vás tak překvapí svou skromností. Dokonce nemá ani minaret, pouze čtyři malé věže.

Celé medíně pak jasně dominuje Kasbah, obrovská citadela na samém vrcholu, 30 metrů vysoko. Odsud spolehlivě přehlédnete celé Sousse. 

Prohlídka Sousse by nebyla kompletní bez návštěvy místních trhů - souků (největší je nedělní) a posezení na hlavní třídě v některé z četných kafetérií u pravé arabské kávy.

Sousse je také výborný výchozí bod pro výlety do vzdálenějšího okolí. Ať již k amfiteátru El Jem či do krásného města Kairouan, které se honosí pověstí čtvrtého nejsvatějšího místa islámu po Mekce, Medině a Jeruzalému. Kdysi hlavní město Tuniska je také městem nejstarším.

          

Obřadná posvátnost se Kairouanu přisuzuje mimo jiné proto, že bylo založeno rovných 50 let po hidžra, tedy počátku muslimského letopočtu (620 našeho letopočtu). Obecně se mezi muslimy věří, že sedm návštěv Kairouanu se vyrovná jedné pouti do Mekky, což je jednou ze sedmi povinností pravověrného muslima. Jelikož je pouť až do daleké saúdskoarabské Mekky jak časově, tak finančně značně náročná, této berličky využívá velké množství muslimů, kteří každoročně přicházejí navštívit místní Velkou mešitu. Ta zaujme velkým nádvořím, jež je obklopeno kolonádou římského a byzantského sloupořadí. Do posvátné modlitebny nemůže vkročit noha bezvěrce, čili jako turista se nedostanete dále než na nádvoří, ale i to za návštěvu stojí. 

Další svatyní v areálu je Mešita Tří Bran. O tomto svatostánku básnil již Guy de Maupassant, jako o nejgraciéznější a nejkoketnější ze všech mešit, které kdy spatřil. Na severním předměstí se nacházejí velké vodní nádrže, které dopravovaly do vysušeného Kairouanu vodu z hor. Byť roku 1969 prošly rekonstrukcí, v současné době nikterak udržované, krásné ani čisté nejsou. Ostatně právo na to mají, jsou staré více než 1000 let.

Kairouánská medína je plná pouličních prodavačů, krámků, chaosu, jako většina ostatních v Tunisku. Pokud se do „karavany“, jak zní překlad názvu Kairouan, vydáte po vlastní ose, autobus vás vyloží na západním předměstí, kde je autobusové nádraží. Do centra buď můžete pěšky, nebo si vzít taxi.

Vybrané zájezdy Sousse

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje