Tipy na výlety Hammamet | Okolí Hammametu

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety

 

V Hammametu se nebudete nudit ani když nevytáhnete paty z hotelu – byla by to ale škoda. Historické centrum tu máte jako na dlani a v dosahu hlavní město, které je klenotem afrického pobřeží.

Hammamet není letoviskem vzniklým na zelené louce a může se proto pochlubit pěkným historickým centrem. Vévodí stará medína a španělský hrad, některé pamětihodnosti jsou přes tisíc let staré. Pokud toužíte vidět kousek neturistického Hammametu, zamiřte právě do medíny. Naleznete ji na širokém, skalnatém mysu vybíhajícím do jižního moře. Medína je plná typických tuniských tržišť, stánků, krámků a prodejců všeho možného. Z hradeb, jimž dominuje opevněný kasbah, se skýtá nádherný rozhled. Vaší pozornosti by neměla ujít ani okouzlující Velká mešita.

Pokud jste přijeli relaxovat, Hammamet nabízí hojnost rozptýlení i zábavy, aniž byste se museli vydávat za hranice města. Naleznete zde dostatek kaváren, restaurací, diskoték (nejznámější jsou Havana Club, Calypso či British Bar). Uprostřed hotelové zóny se nachází mezinárodní kulturní středisko Georgese Sebastiena. Nákupní možnosti jsou tu slušné, od butiků slavných návrhářů až po zapadlá tržiště, kde je smlouvání nutností.

Hammamet má poměrně výhodnou polohu, na pomezí severního a středního Tuniska a jeho lokalita přímo vybízí k výletům do okolí. Posvátné město Kairouan můžete pohodlně navštívit v rámci jednodenního výletu. Především je Hammamet jednou z mála destinací, odkud lze bez zdlouhavé a časově náročné cesty navštívit hlavní město Tunis.

Současná metropole má přezdívku Bílé město a leží 10 kilometrů od Tuniského zálivu O kosmopolitním Tunisu se říká, že jedním z nejliberálnějších měst islámského světa, zároveň však městem kontrastů a poutavé minulosti. Zde se psala historie Kartága (jehož ruiny nalezneme na předměstí Tunisu), hrdého, Římany obávaného, pokořeného a znovu z popela povstalého města.

          

Tunis, kde žije plná čtvrtina celé tuniské populace, se jako většina severoafrických měst dělí na staré město (medínu) a nové město zbudované francouzskou koloniální správou (ville nouvelle).Medína, figurující od roku 1979 na seznamech UNESCO má pověst nejpůvabnější v celé severní Africe. Koncentruje v sobě potenciál 700 pozoruhodných památek. Nesmí Vám ujít náboženské stánky v čele s úchvatnou mešitou Sidiho Júsufa, největší a nejuctívanějěší v zemi. Náměstí Place de la Victorie je ideálním místem pro odpočinek a občerstvení než se vydáte buď zpět do křivolakých uliček nakupovat na četných trzích, nasávat vůni koření, obdivovat filigránsky zdobený Calais d Oriente, anebo koloniální architekturu nového města. Páteří Ville Nouvelle je třída Habib Bourguiba (také známá pod novým názvem Třída 7.listopadu) , hlavní nákupní tepna vroubená palmami, luxusními obchody a sídly kanceláří či stylových hotelů. Návštěvnickou povinností je i muzeum Bardo, které skrývá poklady světového významu, ale atraktivní je i zvenčí.

Zajímavým předměstím Tunisu je vedle Kartága kouzelná vesnička Sidi Bou Said, plná neuspořádaných bílo-modrých domků a staveb, které se svažují až k pobřeží. Do  značné míry tato vesnice, ledabyle sedící na vysokém útesu nad mořem, připomíná řecký Santorin. Architektonický styl je však andaluský. Nezaměnitelné charisma Sidi Bou Said posloužilo jako kulisa pro jeden z dílů francouzské série o Angelice. Sidi Bou Said je turistický cíl, snad každý návštěvník Tunisu sem zamíří, pro Tunisany samotné je toto předměstí domovem těch nejbohatších z bohatých. Za pozornost stojí také předměstí La Marsa, vilová čtvrť kde v současné době má své sídlo i prezident země, a Garmath, populární přímořské letovisko, odkud pěkně přehlédnete celý Tuniský záliv.

Jestliže se do Tunisu vydáte na vlastní pěst, využijte k přepravě levný vláček TGM, který vás bezproblémově přepraví mezi Kartágem, Sidi Bou Said i La Goulete. Po městě též operují autobusy. Nicméně centrum samotného Tunisu je dobře dostupné pěšky, památky nejsou daleko od sebe.

Vybrané zájezdy Hammamet

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje