Tipy na výlety Monastir | Okolí Monastir

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety

 

Město Monastir leží na původních základech fénické osady Rous Penna. Je místem plným kontrastů, kde se staré civilizace setkávají s moderní architekturou.

Původní charakter města je vidění ve starém městě, medíně. Vně medíny najdete vesměs rekonstruované domy či novostavby, jako houby po dešti vyrostla moderní obchodní centra, kavárny, obchody a hotelové komplexy.

Nejslavnější památkou Monastiru je bezesporu mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourghiby, který se zde narodil. V 60. letech  se rozhodl nechat zbudovat fantaskní a okázalé dílo, které plní úlohu rodinného mauzolea. Má podobu mešity s 25 metrů vysokými minarety a je inspirováno muslimským svatostánkem z Tunisu – mešitou Hamouda

Paši.„Otec národa“ Bourguiba dopřával za svého úřadování Monastiru mnoho výsad, a tak reminiscence jeho osoby jsou ve městě vidět na každém kroku. Jeho rodný dům naleznete v ulici Rue Trabelsia, na náměstí Place de Gouvernorate potom bronzovou skulpturu.

          

Vaší pozornosti by neměl ujít ani Ribat, majestátní muslimský klášter, jež byl založen v 8. století a od té doby prodělal mnoho rekonstrukcí a přístaveb, až se stal jednou z největších vojenských staveb Tuniska. Ze strážních věží je nádherný výhled. Právě tato místa posloužila jako kulisa pro řadu filmů.

Monastir stejně jako většina letovisek ve středním Tunisku přímo vybízí k výletům do okolí, ať již do Kairouanu či El Jemu. Chcete-li se jen prohlédnout okolí a zhodnotit jiné letovisko, není nic jednoduššího, než sednout na autobus či vlak a dopravit se sousedního Sousse.

Vybrané zájezdy Monastir

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje