Tipy na výlety Djerba | Okolí Djerby

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Výlety

 

Pokud se rozhodnete – ať už sami, či organizovaně s delegátem  - pro okruh po ostrově Djerba, určitě nenechte bez povšimnutí následující místa:

Houmt Souk je se 40 000 obyvatel největším městem na Djerbě. Jak napovídá název, vždy zde narazíte na bohatě zásobené trhy. V Houmt Souku se však nachází také tkalcovna, kde se ručně tkají koberce s orientálními vzory. To si zde můžete i sami vyzkoušet. U městského přístavu najdete španělskou pevnost Bord El – Kebir z 15. století. Tři měsíce čelila obležení, než ji roku 1560 dobyli Turci. Dnes se zde nachází muzeum tradičního oblečení (zajímaví je zejména to pro nevěsty) a hrnčířské výroby. 

Guellala je střediskem výroby keramiky. V tomto osmitisícovém městečku lze proto nakoupit pěkné keramické suvenýry za velmi rozumnou cenu a je také možné do procesu výroby nahlédnout. 

Adjim je nejdůležitějším přístavem ostrova – spojuje jej totiž s tuniskou pevninou. Odtud je do Fjordu zajištěna trajektová doprava. 

Er Riadh a Hara Kbira jsou vesničky, kde se v 6. století př.n.l. (po zničení Šalamounova chrámu v Jeruzalémě) usadili Židé. Obdivovat zde můžete jednu z nejstarších židovských synagog na světě – jmenuje se La Ghriba („dílo zázraků“) a leží v Er Riadh.

Midoun je druhé největší město ostrova, kam můžete vyjet nejen na tradiční tuniské trhy, ale i na posezení v některé z typických maurských kaváren.

          

Rodiny s dětmi budou nadšené z komplexu Djerba Explore. Převézt se sem necháte výletním vláčkem, který zastavuje u některých hotelů, nebo taxíkem. Prohlídka celého areálu začíná v krásném muzeu, kde si můžete prohlédnout tradiční svatební šaty, hrnčířské umění, tradiční tuniské malované truhly a mnoho dalšího. Z muzea vkročíte do botanické zahrady, která připomíná voňavý ráj (kaktusy, palmy, máta…). Nejzajímavější částí areálu Djerba Explore je jistě krokodýlí farma, na níž chovají přes 300 krokodýlů. Jejich krmení probíhá pravidelně v určitých dnech v týdnu. 

Milovníci lodí jistě nepohrdnou lodním výletem neboli výletem na pirátské lodi, který v hotelových komplexech organizují delegáti každý týden. Můžete se ovšem i sami vydat do přístavu Houmt Souk, odkud překrásné lodě vyplouvají téměř každý den v týdnu.  Pluje se cca jednu hodinu na ostrov Flamenco neboli „ostrov plameňáků“. Když budete mít štěstí, zahlédnete v moři delfíny. Při plavbě vás budou bavit místní animátoři šplháním po stožáru, rybolovem či různými tanci. Na ostrově na vás čeká relaxace a po poledni oběd, který se skládá z tradičních tuniských pokrmů. Po obědě animátoři představují zábavný program a v odpoledních hodinách se pluje zpět do přístavu.

Dobrodruzi by si neměli nechat ujít výlet na pevninu na Saharu. Právě z Djerby je nejrozsáhlejší africká poušť blíže, než z jakéhokoli jiného letoviska. Z hotelu budete vyjíždět v brzkou ranní hodinu. Pojedete přes krajinu Douz, kde většinou bývá odpočinková zastávka. Na konečné zastávce Sahara budou již čekat Tunisané, kteří Vám dají tradiční tuniský oděv Jelaba, kolem hlavy omotají turban, a vysadí Vás na velblouda. Celá skupinka turistů se pak v dlouhé karavaně vydává na projížďku Saharou. Zážitek je to jistě mnohem autentičtější, než si velblouda osedlat na pláži. Při zpáteční cestě se zastavíte v palmové oáze a také v krajině Matmata. Matmata by se dala nazvat i „měsíční krajinou“, snad proto si ji filmaři vybrali pro natočení filmu Hvězdné války.  Máte možnost zde navštívit tradiční berberské obydlí a také hotel SIDI DRISS, ve kterém se některé scény z Hvězdných válek natáčely.

Vybrané zájezdy Djerba

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje