Tunisko Monastir | Dovolená Monastir

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Monastiru

 

Monastir, to je pravé a nefalšované Tunisko. Ze všech turistických destinací má nejblíže k životu dnešních Tunisanů. Krásné přístavní, univerzitní, ale samozřejmě i cestovatelům zasvěcené město v centrální části země nabídne ochutnávku ze všeho. Kromě okázalé architektury zachycující celá staletí jeho dějin má i moderní tvář, kterou hrdě dává na odiv. V minulosti byl Monastir důležitým bodem při dobývání křesťanské Sicílie. Zároveň šlo také o nejposvátnější místo celého Tuniska. Ani v dobách turecké nadvlády význam města neupadal, naopak turečtí místodržící (bejové) Monastir opevnili a učinili z něho nedobytnou pevnost. Až francouzský protektorát znamenal pro město sestup, stal se prostou rybářskou vesnicí, která se zpět na výsluní vyhoupla díky cestovnímu ruchu.

          

Atrakcemi Monastiru nejsou pouze pláže a hotelové komplexy. Město se rozkládá na špičce skalnatého poloostrova v jižní části zálivu a právě díky této výjimečné poloze  a působivým pohledům si jej rádi vybírají filmaři. Točil se tu například Ježíš Nazaretský nebo Dobyvatelé ztracené archy. Monastir je moderní městem a letoviskem v jednom. Coby rodné město prezidenta Bourghiby byl Monastir vždy štědře dotován finančními injekcemi, a tak vznikaly velkolepé bulváry, restaurace a novostavby. Honosnou třešničkou na dortu je v tomto 30 tisícovém městě mauzoleum Bourgibovy rodiny, jež září zlatem.

Vybrané zájezdy Monastir

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje