Tunisko Hammamet | Dovolená Hammamet

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Hammametu

 

Hammamet je místo zaslíbené dovolené. Svého času „africké St. Tropez“ inspirovalo básníky a dnes coby největší letovisko země žije turismem – návštěvníci tu v sezóně převyšují domorodé obyvatelstvo téměř třináctinásobně. Tunisané jsou totiž skvělí hostitelé. Díky nim a věčně modré obloze si maurské městečko obklopené plážemi z duše ani srdce snadno nevymažete.

          

Samotný Hammamet čítá zhruba 20 tisíc obyvatel, kteří žijí z rybolovu a zejména z příjmů cestovního ruchu. Ročně sem přijede více než milion turistů, které lákají jedny z nejlepších pláží v celém Tunisku, romantické zálivy a dokonalá infrastruktura letoviska. I přes nesmírnou popularitu si Hammamet dokázal udržet přirozenou, orientem ošlehanou tvář. Hotely v maurském stylu jsou sladěny s okolním prostředím, obvykle jsou zasazeny do tropických zahrad, a tak se zde budete cítit jako v pravém exotickém ráji.

Vybrané zájezdy Hammamet

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie Hammametu

 

Osídlen byl strategický výběžek severoafrického pobřeží už ve druhém století, kdy bylo místo povýšeno na osadu. Do popředí zájmu cestovatelů se Hammamet dostal již v 19. století, kdy se sem stahovali intelektuálové, spisovatelé a umělci evropské scény. Zde coby v kolonii své domoviny čerpali inspiraci pro svá díla francouzští mistři pera Guy de Maupassant, Gustave Flaubert či  britský bohém Oscar Wilde. Tehdy byl Hammamet jakési africké Saint Tropez. Na tuto tradici navázal rumunský boháč George Sebastien, který dal nový podnět k turistickému rozvoji této původně rybářské vísky. Roku 1920 si zde nechal postavit přepychovou vilu a jeho kroky postupně následovali bohatí a vlivní z celé Evropy. Hammamet se tak vydal na cestu slávy na poli cestovního ruchu. Dnes sem návštěvníky láká krásné prostředí plné citrusovníků, pomerančovníků, palem a eukalyptů, maurské stavby, tradiční kavárny i kulturní vyžití v hammametském kulturním centru.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje