Destinace Tunisko | Letoviska v Tunisku

tunisko-bg-header-title.png
     
         
 

Oblíbené destinace Tuniska

 

Turistických letovisek se v Tunisku v posledních desetiletích zrodilo mnoho, a tak je z čeho vybírat. Pokud Vás nezajímají jen pláže, zvolte místo dovolené podle zajímavosti v okolí!

Monastir – přístavní město s 28 tisíci obyvateli a rodiště Habiba Bourguiby, které se v posledních letech stalo nejvyhledávanějším přímořským letoviskem. Hotelové komplexy se táhnou podél mořského pobřeží s krásnými písečnými plážemi. Natáčely se zde exteriéry k „Ježíši Nazaratskému“ nebo film „Dobyvatelé ztracené archy“.

Hammamet – město s 20 tisíci obyvateli leží 63 km jihovýchodně od tuniské metropole na jihu poloostrova Cap Bon. Je to proslulé mezinárodní letovisko, kde se soustřeďuje přes 60 hotelů, táhnoucích se podél pobřeží. Za shlédnutí zde stojí staré islámské hradební město (medina) s pevností (kasbah) z 15. století, které se rozprostírá na skalnatém výběžku a z nějž je krásný výhled na tyrkysově modré moře.

Mahdia – rybářské městečko ležící 210 km od hlavního města; charakteristické jsou zde bílé domy postavené v maurském stylu. Nádherné pláže a moře lákají turisty rok co rok k relaxaci právě v tomto letovisku.

Nabeul – město se 70 tisíci obyvateli je důležitým střediskem hrnčířství. Nachází se zde pomerančové háje, zeleninová pole a rozsáhlé vinice, na kterých se rodí kvalitní tuniská vína. Ve městě se rovněž pořádají tradiční tuniské trhy, které stojí za pozornost.

Sousse
– třetí největší město Tuniska (se 400 tisíci obyvateli) hned po Tunisu a Sfaxu. Jedná se o velký přístav a rušné obchodní středisko. Zlaté písky se táhnou celé kilometry na sever od města. Lemují je letoviska až k přístavu Port el Kantaoui.

Gammarth – tato oblast je nejblíže hlavnímu městu Tunis a modrobílého městečka Sidi Bou Said, které je často navštěvováno turisty pro jeho kouzelnou atmosféru. V této oblasti se rovněž nachází písečné pláže skýtající místo odpočinku i pro náročné turisty.

Tabarka – přístav Tabarka je po většinu roku ospalým městečkem, v létě se však mění na turistický ráj - nádherné pláže, zalesněné pahorky a možnost potápění lákají každoročně k návštěvě tohoto letoviska. Přibližně 50 km od pobřeží leží malý vulkanický ostrůvek La Galite, na němž žije kolonie středomořských opiček, které patří mezi ohrožené druhy.

Tunis – hlavní město rozhodně také stojí za prozkoumání. Nenechte si ujít zejména muzeum Bardo a ostatky starověkého Kartága: Kartágo znamená ve fénickém jazyce „nové město“. Když bylo Kartágo r. 814 př.n.l. založeno, bylo to opravdu nové město v nové zemi. Toto kdysi velké středomořské obchodní středisko zničili Římané r. 146 př.n.l., aby jej později znovu vybudovali. Nakonec se však rozpadlo v trosky, a to po dobytí Tunisu Araby v 8. století. Ruiny Kartága leží 18 km severovýchodně od středu města Tunisu a jsou obklopeny moderním předměstím zahradních vil. Starověké město bylo soustředěno na pahorku Byrsa, kde nyní stojí Národní muzeum Kartága. Za návštěvu stojí ruiny tzv. Antoniových lázní (lázně Antonia Pia), které jsou opravdu impozantní a nabízí se z nich nádherný výhled na moře. Poté, co byly zničeny Vandaly, se kameny z lázní znovu použily pro výstavbu města Tunis. Můžete navštívit také Muzeum Bardo, což je jedno z nejkrásnějších muzeí v Tunisku. Rozkládá se ve třech podlažích, která jsou rozdělená do punských, římských, křesťanských a islámských období. Všechny milovníky památek a historie jistě nadchne. Nejstarší exponáty pocházejí až z dob Kartága. Muzeum proslavily především sbírky římských mozaik, který zobrazují 2 000 let staré události. Samotná budova je starobylý palác. Poprvé byl postaven na místě objednaném sultánem El-Nustansir už ve 13.století, ovšem dochovaly se pouze zbytky zdiva, portálů a pozůstatky bastionů. Současný palác byl postaven na konci 17. Století, muzeem se stal roku 1888. Levé křídlo slouží parlamentu. 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje