Dovolená Tunisko | Dovolená Tunis

tunisko-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Tunisku

 

Jen necelé tři hodiny letu Vás dělí od světa, který je tak jiný, než ve středoevropské kotlině, a přitom se v něm budete cítit báječně.

V Tunisku můžete nahlédnout pod pokličku arabského života – smlouvat na trzích o pestrobarevné látky či ručně tkané koberce, putovat na velbloudu do pouště mezi beduíny, procházet uličkami oděnými do bílé a tyrkysové. Ale můžete také prostě odpočívat, což jde pod palmami a s mořem na horizontu náramně. Ani na chvíli se tu přitom nebudete cítit jako nevítaný vetřelec.

Vybrané zájezdy Tunisko - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 
 

Doprava do Tuniska

 

Nejobvyklejším způsobem, jak se do Tuniska dostat,  je letecká přeprava. Přímé spojení na lince Praha – Tunis zajišťují Lufthansa a Turkish Airlines. Je též možnost charterových letů, na kterých můžete ušetřit a polovinu cenu. Nejvýhodnější je proto vydat se do Tuniska s cestovní kanceláří. Ta zároveň zajistí i transfer z letiště – v případě cesty po vlastní ose využijte služeb taxi.

Chcete-li pojmout svou dovolenou ve velkém, můžete tuniských břehů dosáhnou i na lodi. Mezi Tuniskem a Evropou je pravidelné spojení na trasách: Tunis – Neapol, Tunis – Palermo, Tunis – Janov, Tunis – Marseille.

Ubytování v Tunisku

 

Z finančního i organizačního hlediska je pro většinu turistů nejvýhodnější zaplatit si zájezd u cestovní kanceláře, která se postará nejen o vyřízení potřebných formalit, ale také zajistí delegáta v cílové destinaci.  Nabídka hotelů je pestrá, a proto je důležité vybrat si ze všech ten nejlepší pro vás. K běžnému zázemí patří jeden či více bazénu, sportovní stanoviště (tenisové kurty, fitness, minigolfové hřiště) a bohatý animační program pro děti i dospělé. Zjistěte si však předem dostupnost na pláž či do nejbližšího městečka. Pamatujte také na to, že mnohdy přidělený počet hvězdiček u jednotlivých hotelů neodpovídá evropskému standardu. Tříhvězdičkové hotely jsou skromnější, takže máte-li rádi široký servis, pátrejte spíše po čtyř- až pětihvězdičkových.

Rady a informace pro turisty

Voda

Střevní potíže jsou zde – bez ohledu na kvalitu ubytování – nejčastější komplikací turistů. Raději tedy nepijte vodu z kohoutku (dokonce ani v rámci ústní hygieny), nepoužívejte led a vyhněte se i točené zmrzlině. V hotelových obchůdcích i ve městě dostanete vždy vodi balenou.

Nemoci

Na zmiňované potíže bohužel naše léky nazabírají. Doporučuje se kupovat léky v místních lékárnách či poprosit delegáta, který by měl mít vždy nějaké léky nakoupeny pro případ potřeby. V hlavní sezóně si dejte pozor na vyčerpání z horka - je nevhodné chodit ven v pravé poledne a bez pokrývky hlavy. Očkování do Tuniských zemí není nutné.

Trezory

Ve většině hotelů si můžete za poplatek pronajmout váš osobní trezor. Bývají umístěny v hotelové recepci či přímo na pokoji. Tuto službu doporučuji k uschování peněz, dokladů, šperků a cenností. Hotely ani delegát za ztrátu vašich osobních věcí nezodpovídá.

Fotografování

Je přísně zakázáno fotografovat nebo filmovat uniformované osoby, všechny státní a policejní objekty. Není také vhodné fotografovat věřící při modlitbě a také místní ženy, zejména pak  na venkově. Pokud byste chtěli vyfotografovat místní obyvatele, většinou za tuto službu očekávají spropitn, tzv. bakšiš.

Bakšiš

Spropitné, které je pouze na vašem uvážení. Většinou se nechává pokojským na posteli (např. půl dinár), v restauracích (obvykle 10% z celkového účtu) či v taxiku, které jsou v Tunisku mimořádně levné.

Výměna peněz, šeky, karty

Měnovou jednotkou je tuniský dinár (TND), který se dělí na 1 000 milimů (M). V přepočtu na české koruny činí 1 TND cca 16 Kč. Výměnu peněz lze provádět v hotelové recepci či ve kterékoliv bance. Kurz je všude jednotný. Uschovávejte si vždy doklady o výměně peněz, pro případ, že byste vyměněné peníze neutratili a chtěli je vyměnit zpět. Zpětnou výměnu lze totiž uskutečnit pouze na letišti oproti vašemu dokladu o výměně. Vrací se však pouze 30% z vyměněných peněz. Šeky a eurošeky přijímají větší banky. Většina hotelů a bank přijímá běžné kreditní karty.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje