Mahdia | Dovolená Mahdia | Zájezdy Mahdia

tunisko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Mahdii

 

Mahdia leží na malém poloostrově a je přímo zhmotněním romantiky - pláže s bílým pískem nejsou přeplněné, místní kolorit dokreslují všudypřítomní rybáři, zvláštně klidná medína a staré lucerny v nočních ulicích. Letovisko je oblíbené především páry, zamilovanými či vyznavači klidné dovolené.

Mahdia ležící 65 kilometrů od Sousse se v mnohém liší od ostatních letovisek středního Tuniska. Město s 30 tisíci stálých obyvatel je sice turistické a na turisty připravené, ale v mnoha ohledech si dokázalo zachovat svou původní, autentickou tvář.

          

O někdejší hlavní město celé země, se dlouho přetahovali místní panovníci s káhirským chalífem. Stalo se tak poté, co ve 12. století fátimovští chalífové přesídlili do Káhiry a na Mahdii si stále dělali nároky. Odtud byl také plánován útok na Egypt,  a tak celé město bylo preventivě obehnáno vysokými zdmi, uvnitř nichž byly zbudovány mešity, paláce a obydlí důležitých osob. Mahdii coby přístavní město měli v merku taktéž sicilští Normané, janovští či darghouthští piráti. Město bylo rovněž ústředním polem bitev mezi maltskými  knížaty a Španěly. Dnes už v místním přístavu stopy po krvavých střetech nenajdete. To, co se zde uchovalo po staletí, je bohémský půvab a také rybářská tradice. Ostatně jedná se o nejdůležitější rybářský přístav celého Tuniska.

Vybrané zájezdy Mahdia

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje