Dovolená na Djerbě | Zájezdy Djerba

tunisko-bg-header-title.png
     

Dovolená

 

Djerba Vám dá bez přehánění ochutnat to nejlepší z celého Tuniska. Je jedním z příhodných míst nerušené relaxace, její města nejsou tak dotčená civilizací, aby ztratila orientální ráz, a v neposlední řadě je Djerba strategickým bodem pro pořádání nejzajímavějších výletůNa Djerbu je už kvůli vzdálenosti optimální přepravit se letecky. Charterové lety cestovních kanceláří jsou obvykle daleko výhodnější, než zkoušet cestovat na vlastní pěst. Svěřte se proto s klidným srdcem do jejich rukou – na Djerbě byste stejně z pokusu o alternativní cestování po vlastní ose příliš nevytěžili. Ostrov je totiž jednoznačně poplatný turistům a jejich představám o tropickém ráji – nekonečné pláže a rozsáhlé hotelové rezorty tu hrají prim. Vyrostly přitom docela nedávno, a tak na Djerbě oproti jiným koutům Tuniska vybíráte víceméně z nových, dobře vybavených ubytovacích kapacit nosících 3-5 hvězdiček. Většina hotelů nabízí i několik bazénů, tenisové kurty, dětský miniclub a denní i večerní program pro dospělé.

Vybrané zájezdy Djerba

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Tuniska!

 

 
 

Aktivity a nákupy

 

Na písečných plážích můžete nejen lenošit, ale také se věnovat celé řadě aktivit. Kromě klasických vodních radovánek (plavání, surfování, vodní skútry aj.) se lze projet na velbloudu nebo si zahrát plážový volejbal. Najdete zde i gofové hřistě. Pro milovníky večerní zábavy jsou zde místní diskotéky. Pokud Vás pohyb na ose hotel-pláž omrzí, využijte široké škály výletů, ale určitě se vydejte i do města. Midoun, který je pro většinu letovisek tím nejbližším, je vzdálený jen pár minut (a pár korun) jedním z místních taxíků. Na Djerbě se určitě vyplatí vyšetřit si alespoň jeden den na nakupování. Zde totiž zažijete žně, pokud se budete držet klíčového pravidla: smlouvat a zase smlouvat. Obchodníci totiž vždy navýší cenu daného zboží minimálně o polovinu, protože smlouvání s Vámi pro ně představuje jakési hobby. To však neplatí v kamenných obchodech, kde jsou ceny pevně stanoveny, tudíž se zde nesmlouvá. Nákupní možnosti všeho druhu od trhů až po luxusní obchody se šperky najdete jak v Midounu, tak i v Houmt Souku. Pokud chcete zažít pravou atmosféru z nákupů, vyrazte na trh, tzv. souk. Tam nakoupíte od ovoce, zeleniny, datlí a koření až po oblečení. Suvenýry, které jsou typické a nejčastěji se zde nakupují, jsou koberce, bubínky (tzv. darbuky), plyšoví velbloudi, vodní dýmky, bižuterie či kostýmy na orientální tanec.

Praktické rady

 

Peníze si můžete vyměnit na recepci hotelu nebo ve kterékoliv bance. Kurz je všude jednotný. Vždy si uchovejte doklad o výměně pro případ, že byste chtěli zbylé dináry na konci pobytu vyměnit zpět. Šeky a eurošeky přijímají všechny větší banky. Většina hotelů a bank přijímá běžné kreditní karty.

Ve většině hotelů či ve městech můžete využít pro telefonování telefonních stanic tzv. Taxiphone. Vhazují se drobné dináry a 1 minuta volání do ČR stojí cca 1 TND. Pokud potřebujete volat častěji, doporučuji vám pořídit si jednu z mobilních sítí místních operátorů např.: Telecom (Tunel) či Tunisiana. Sim kartu si pořídíte ve kterékoliv specializované telefonní prodejně. Cena je přibližně 5 TND či 10 TND.

Pošta se nazývá P.T.T. Otevřeno je každý den v týdnu kromě nedělí. Poštovní známky a pohledy však koupíte nejen na poště, ale také v hotelových obchůdcích.

Nejčastějším způsobem dopravy pro turisty jsou žluté vozy s nápisem TAXI. Jsou nejen rychle dostupné, ale také laciné. Základní nástupní taxa je cca 0,35 TND. Taxi vozy jsou buďto malé „PETIT TAXI“ pro 3 – 4 pasažéry, nebo velké „GRAND TAXI“ pro 5 pasažérů. Ceny velkého taxíku jsou o polovinu vyšší než u malého. Od 21:00 se ceny zvyšují o 50%. Existují také dálkové taxi tzv. LOUAGES (luáž). Tento způsob dopravy je využíván spíše místními obyvateli. Jedná se o velké, 6 – 7 místné vozy typu Kombi, s červeným pruhem, používané pro delší trasy. Nejčastějším způsobem dopravy pro turisty jsou žluté vozy s nápisem TAXI. Jsou nejen rychle dostupné, ale také laciné. Základní nástupní taxa je cca 0,35 TND. Taxi vozy jsou buďto malé „PETIT TAXI“ pro 3 – 4 pasažéry, nebo velké „GRAND TAXI“ pro 5 pasažérů. Ceny velkého taxíku jsou o polovinu vyšší než u malého. Od 21:00 se ceny zvyšují o 50%. Existují také dálkové taxi tzv. LOUAGES (luáž). Tento způsob dopravy je využíván spíše místními obyvateli. Jedná se o velké, 6 – 7 místné vozy typu Kombi, s červeným pruhem, používané pro delší trasy.

Další možným způsobem automobilové dopravy pro turisty je pronajmutí automobilu. Při pronajmutí automobilu musíte předložit platný mezinárodní řidičský průkaz. Pokud si chcete udělat jen malý výlet po okolí, vyplatí se zapůjčit si skútr či vypravit se místní autobusovou linkou. V autobusu si zakoupíte přepravní tiket a s ním můžete cestovat po okolí či do přístavního městečka Houmt Souk.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje