Chcete vidět místa, kde se natáčely Hvězdné války? Jeďte do Ksar Ouled Soltane v Tunisku - Aktuálně o Tunisku | Co se děje v Tunisku

tunisko-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Chcete vidět místa, kde se natáčely Hvězdné války? Jeďte do Ksar Ouled Soltane v Tunisku

Rozlehlá, rozpálená poušť, stovky písečných útvarů a unikátní stavby, které vypadají jako z jiné planety, přivedly skoro před čtyřiceti lety hollywoodské filmaře v čele s Georgem Lucasem do městečka Ksar Ouled Soltane na jihovýchodě Tuniska. Slavná filmová série Hvězdných válek tu tenkrát odstartovala dodnes živý kult a oddaní fanoušci vesmírné ságy se sem už desítky let jezdí dívat na místa, která znají z filmu.

Krajina i domy z nepálených cihel, které působí jako by byly vytesány v pískovcové skále, se od sedmdesátých let nezměnily. Město vlastně vypadá stejně od doby, kdy se tu v patnáctém století zastavili berbeři a začali v písečné poušti stavět domy a dobře chráněné sýpky, které měly obyvatelům města posloužit jako spolehlivá zásobárna obilí. Městečko po staletí žilo svým životem až do doby, kdy ho proslavili filmaři. Není divu, že se v posledních desetiletích stalo vyhledávaným turistickým cílem.

Do Ksar Ouled Soltane se doporučuje vyrazit v březnu, kdy tu místní lidé pořádají tradiční festival. Ten sice není zasvěcen kultu Star Wars, takže tu neuvidíte bojovníky se světelnými meči ani vesmírné koráby, můžete však poznat, jak tu lidé žili před staletími. Místní na festivalu ukazují tradiční řemesla, hrají na typické hudební nástroje a tančí. Fanatického fanouška Star Wars tento program asi příliš nenadchne, nicméně ostatní návštěvníci zpravidla odcházejí spokojeni.

 

Předešlý
 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje